Şeker Yumurta Logo Şeker Yumurta Telefon
YUMURTA & SAĞLIK
Yumurta ve Kalp Sağlığı
KALP SAĞLIĞI
Obez hastaların günlük öğünlerinde 2 adet yumurta yediklerinde kendileri gibi obez olan ve zayıflamaya çalışanlara göre daha fazla kilo kaybettikleri ve kolesterol düzeylerinin de daha düşük olduğu tespit edildi.
Yumurta ve Bağışıklık Sistemi
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ
Yumurta vitamin D yönünden zengin bir besindir. Oxford üniversitesinde yapılan yeni çalışmalarda, vitamin D düzeyi ile bağışıklık hastalıkları arasında ilişki olduğunu gösterdi. Bu vitamin kemik sağlığı ve kalp sağlığı üzerinde de etkili.
Yumurta ve Göz Sağlığı
GÖZ SAĞLIĞI
Yumurta sarısının lütein ve zexantin gibi antioksidanlar tarafından çevrelendiği, bununda katarakt riskini ve yaşlılığa bağlı maküler dejenerasyonu azalttığı Kanadalı araştırmacılar tarafından gösterilmiştir.
Yumurta ve Diyabet(Şeker Hastalığı)
DİYABET
Yumurta, kritik önemdeki diyabetin ortaya çıkmasını engelleyen ve kan şeker düzeyini dengeleyen lösin içerir.
Yumurta Enerji Kaynağıdır
ENERJİ KAYNAĞI
Yumurta, demirin vücuda alımını artırır, böylelikle hemoglobin yapımında rol alan demir vücuda alınarak, sizi dinç tutacak olan oksijen, vücudunuzdaki tüm hücrelere alyuvarlarınız içindeki bu hemoglobin ile ulaştırılır.
Yumurta ve Beyin Sağlığı
BEYİN SAĞLIĞI
Bilim adamları, yumurtadaki kolinin beyinin sinir iletimini artırdığını, besinlerle fazla alınamayan kolin sonucunda hafızamızın zayıfladığını gösterdi.