Şeker Yumurta Logo Şeker Yumurta Telefon
HAKKIMIZDA
 

 

Kanatlı sektörüne Tuncer-Metin YEĞEN olarak 1975 yılında Eryaman'daki kümeslerimizde etlik piliç üretimiyle başladık. Bu yıllarda aynı zamanda yumurta üretimi de yapıyorduk. Etlik piliç üretimi bizi yumurta üretimine göre pek mutlu etmeyince yaklaşık 1977 yılında kümeslerimizi A tipi kafes sistemi ile kurmaya başladık ve üretimimizi yumurta tavuk kümeslerine çevirdik.


1987 yılına kadar Eryaman'da yumurta üretimi yaptık, sonra yine yaklaşık 10km. uzaklıkta bulunan Yenikent'teki arazimize 3 adet kümes yaptık. Yine işletmesini Tuncer-Metin YEĞEN olarak yaptığımız Shell Benzin İstasyonun'da (Eryaman) perakende olarak sattığımız yumurtalarımızın talebi artınca kapasitemiz yetersiz kaldı ve mecburen 2007 yılında Yeni Kaya köyünde kapasitemizi artırdık.

BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ!

İşimizde çok titiz olmamız sayesinde 36 yıldır aralıksız üretimimiz devam etmektedir. Yumurtayı sevmeyenlere sevdirmek gibi bir misyonumuz var. Bunu da ciddi ölçüde başarmış bulunmaktayız. Yumurtalarımızı üretildiği gün satışa sunuyoruz. Kümeslerde tavuklar için en uygun ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Aç gözlülük yapıp kümeslere kalabalık tavuk doldurmuyoruz. Kafeslere tavsiye edilenden daha az tavuk koyarız.

Kümeslerimiz son sistemdir ve havalandırmaya çok önem veririz. Kafes aralıklarımız normalde geniş ve ferahtır. Yem fabrikamızda hayvansal kökenli ham maddeleri asla kullanmayız ve ırkın istediği en iyi yemi yaparız. Ürettiğimiz yem de iyi olunca tavuk karşılığını bize kaliteli yumurta ile ödemektedir.

Yumurtayı en iyi şartlarda ve en hijyenik şekilde üretmeye çalışıyoruz. Bu konudaki hassasiyetimizi yıllardır bizlerden yumurta alan müşterilerimiz ve çok uzaklardan yumurta alabilmek için benzin istasyonumuza gelirler.

Müşterilerimiz, bir kaç saat önce kümesten toplanan yumurtayı tüketme imkanına sahiptir.